Nové ruční CCD skenery č.kódů dodávané od roku 2024

  Skenery mají nový shodný tvar, lze k nim nově dodat stojánek ( při koupi i dodatečně ). Přečtený kód posílají "do klávesnice" (HID). Jsou pečlivě vybrané, vyzkoušené, nastavitelné a přednastavené pro knihovní systémy Clavius i Tritius ( stručný výběr nastavení je přibalen=nastavovací papír od nás ). U všech lze zvolit i trvalé čtení právě pro stojánek. Nabízíme :

1) Kabelový ("drátový") skener s délkou přívodního vodiče cca 180 cm do USB ( žádná baterie, žádné nabíjení ), vhodný k výpůjčnímu pultu ... 2100 Kč bez DPH / 2541 Kč s DPH

Skener k výpůjčnímu pultu

2) Rádiový ("bezdrátový") skener se standardním Bluetooth - má kratší dosah cca do 30 m, ale je i pro zařízení bez USB, tablety, telefony ( u PC bez Bluetooth použijte přiložený USB dongle=vysílač ), nabíjení přiloženým kabelem z USB, vhodný pro revize fondu ... 5000 Kč bez DPH / 6050 Kč s DPH

Revizní skener Bluetooth

3) Rádiový ("bezdrátový") skener na frekvenci 433 MHz, se základnou ( z té se i nabíjí ), do USB - má cca 2x až 3x delší dosah až 90 m, vhodný pro revize fondu ... 5000 Kč bez DPH / 6050 Kč s DPH

Skener s delším dosahem

Uváděné maximální dosahy jsou přibližné, snižují se výrazně v zarušeném prostředí a v budovách s mnoha stěnami, kovovými regály ap.
Baterie rádiových typů vydrží cca 8 až 12 hodin stálé práce, nabíjí se podobný čas z USB ( přes noc ? - ať vám nabíjející PC neusne ).
I bezdrátové skenery lze samozřejmě použít i u výpůjčního pultu, jen je budete muset alespoň 1x denně dát nabíjet ( ideálně přes noc ).

  Výhody CCD skenerů : Lze číst kódy i z obrazovek a displejů ( průkazy v mobilu, nastavovací kódy ), nemá pohyblivé části ( tj. je odolnější proti nárazu ), čtecí paprsek je stálý, nebliká ( v laserovém skeneru se velmi rychle točí hranol a paprsek "může blikat", do laseru se nesmíte dívat ).

  Stojánek : Nadále platí, že stojánek nijak nepropagujeme ani nedoporučujeme. Jeho příp. použitím se ztíží vyvolávání nejčastějších funkcí Clavia/Tritia pomocí tzv. řídícího tabletu s čárovými kódy ( tablet pak nepoužíváte nebo rozstřiháte ). Jste-li ale odněkud zvyklí na stojánkové (trvalé) čtení, nastavit jej lze ( příp. si při koupi vyžádejte přednastavení tohoto režimu ). Např. pokud při práci s výpůjčním protokolem sedíte, namiřte si skener na váš stůl a čárové kódy pod paprsek skeneru "šoupejte". Stejný kód je možné znovu přečíst cca po sekundě. Funkce systému raději provádějte myší. Stojánek je vhodný pro kabelový skener. K bezdrátovým (rádiovým) si stojánek pořiďte jen pokud přemisťování skeneru alespoň občas využijete. Typ 2) s Bluetooth ale lze nabíjet připojením kabelu i ve stojánku. Typ 3) na 433 MHz s dobíjecí základnou je pro stojánek nevhodný, nabíjí se v základně.

  Foto (ilustrační) - vlevo kabelový skener ve stojánku, zapojený a trvale čtoucí ; vpravo rádiový s obsahem krabičky od nás :

Skener ve stojánku a krabička

Kde jinde hledat informace : Ceník HW a služeb, Doporučená technika, Jak používat modul Revize, Zkušenosti s revizí a skenery

Tento dokument spravuje : Ivan Černý


ZPĚT na hlavní stránku Otázky, připomínky : info@lanius.cz